JH22 багер

Краток опис:

●  Кинески LAIDONG 3TE30 типот на моторот, 22.1kw / 2350rpm, ниво на емисија III

●  EATON бренд движат мотор и се движат редуктор

●  EATON бренд управување со моторни

●  Open кабина (Тенда)

●  Хидрауличен систем операција пилот серво, две прачки контрола на возење и управување

 


детали за производот

Тагови производ

Спецификации за JH22:

МАШИНА

Стандарди за емисија

Група 3 / етапа III

направи

LAIDONG

модел

3TE30

Моќност / брзина на ротација

22.1kw(30HP)@2350rpm

Број на цилиндри

3

песна систем

Максимална брзина на патување

3.5km / h

Ширина на патека за чевли (Гума и челик песна)

250mm

Број на песна чевли по страна (челик само песна)

38pcs

Број на горниот ролери по страна

0

Број на дното ролери по страна

4

ПЕРФОРМАНСИ параметар

Стандарден капацитет на корпата

0.1m³

брзина замав

12rpm

Максимална способност одделение

30 °

Максимална кофа копање сила

13.3KN

Максимална рака копање сила

9.3KN

Хидрауличен притисок систем

20Mpa

тежина на машината

2200kg

мАШИНА ГОЛЕМИНА

Габаритни димензии (L * W * H)

* 4080mm 1300mm 2280mm *

Осовина база (должина на патеката на земјата)

1260mm

колосек

1050mm

Минимална дозвола Приземен

230mm

Замав радиус на опашката

1180mm

Опсег на работа

Максимална висина на копање

3700mm

Максимална висина Дампинг

2290mm

Максимална длабочина на копање

2450mm

Максимално вертикално длабочина копање

2280mm

Максимален радиус на копање

4370mm

Минималниот радиус замав

2015mm

Максимална висина на подигање на сечилото

240mm

Максимална длабочина на сечење на ножот

310mm

агол бум замав (лево)

70 °

агол бум замав (десно)

50 °

JH22

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!