Wheel Loader ZL958

Краток опис:

●  Сигурен    Силна енергија и високо сигурен моторот; сигурен пренос; засилен погонската оска; оптимизиран високо-ефикасни хидрауличниот систем

●  Комфорни    пространа кабина со хуманизирано дизајн; прилагодлив волан; повлекува инструмент; управува со џојстик

●  реал enient    Ница распоред; лесно да се замени сите делови и одржување


детали за производот

Тагови производ

Specifications for wheel loader ZL958:     
Основни параметри Вкупната тежина (kg)

16800

L × W × H (mm)

8279x2980x3450

Отценети капацитет на корпата (m3)

2,7-4,5

Отценети оптоварување (кг)

5000

Макс висина депонија (мм)

3100

Макс. радиус на вртење (mm)

6000

моторот модел

Weichai WP10G220E22

опција модел        Cummins
Номинална моќност (kW)

162kw (220hp)

Номинален број на вртежи (R / мин)

2000

системот за пренос Менувач со конвертор на вртежниот момент, полн хидрауличен
брзини 4forward 4 обратна
Макс. брзина 41km / h
гуми Стандардниот модел

 23,5-25

систем на сопирачки сопирачка

Има помогне диск-сопирачки на 4 тркала

сопирачка за паркирање

Прирачник диск сопирачки

 

1

 

mmexport1545960329515

 

mmexport1545960318962


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!